PerformCzech/Links OUT podpoří účast tanečních profesionálů na mezinárodním showcase současného tance Baltic Dance Platform (Estonsko)

Baltic Dance Platform je showcase současného tance, na kterém spolupracují taneční organizace tří pobaltských zemí: Sõltumatu Tantsu Lava/STL (Estonsko), Lithuanian Dance Information Centre (Litva) a Latvian Dance Information Centre (Lotyšsko). Akce představuje současné taneční umění ze všech tří zemí a propojuje umělce a taneční experty z celého světa.

Termín a místo: 19. - 21. 5. 2022, Tallinn (Estonsko)
Minimální doba pobytu: 3 dny
Forma podpory: příspěvek na mezinárodní dopravu, ubytování, vstupenky
Výše podpory: do 15.000,- Kč
Kdo se může hlásit: taneční profesionálové (performerky a performeři, zástupkyně a zástupci festivalů, choreografky a choreografové, taneční kritičky a kritici apod.)
Limit: až 3 podpoření profesionálové
Uzávěrka: 27. 4. 2022 (doporučujeme předběžně se registrovat na tomto odkaze)
Web akce: https://www.balticdance.org

Kritéria hodnocení a výběru:

  • dosavadní výsledky činnosti jednotlivce nebo zastupující organizace
  • odborné předpoklady jednotlivce a jeho schopnost předat poznatky ze zahraniční cesty v ČR (praktické uplatnění získaných zkušeností v zahraničí např. formou publikování v odborném tisku, kurátorská příprava apod.)
  • výběrové řízení je určenou pouze pro fyzické osoby starší 18 let v den podání žádosti, které mají, trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR.

Povinné přílohy:

  • profesní CV
  • Vybraní účastníci jsou povinni po absolvování festivalu zhodnotit písemně přínos akce pro vlastní uměleckou tvorbu nebo odbornou práci v podobě závěrečné zprávy.

Přijetí žádosti: Písemné žádosti včetně příloh jsou přijímány na online formuláři ZDE

Žádosti posuzuje Dramaturgická rada PeformCzech, jako poradní orgán IDU.

Kontaktní osoba: Veronika Nádeníčková, email: veronika.nadenickova@idu.cz